Nelipühi kirik seadis ametisse esimese spordikaplani

Eesti Kristlik Nelipühi Kirik õnnistas pastor Nikolai Rütkineni tegutsema spordikaplanina. Spordikaplan on vabatahtlik hingehoidja, kes pakub sportlasele, spordimeeskonnale või spordiklubile igakülgset toetust.

Novembris toimunud Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) pastorite ja töötegijate seminaril õnnistati pastor Nikolai Rütkineni tegutsema spordikaplanina. Tegu on esimese ametliku spordikaplani tunnustamisega Eestis, seminaril viibis ka Eesti spordikaplanaadi eestvedaja Elina Kivinukk.

“See on oluline sündmus spordikaplanaadi arengus, sest esmakordselt tunnustab kirikute ühendus spordikaplani rolli,” kinnitab Kivinukk. “Nikolai Rütkinen on erakordselt pühendunud nii enda koguduses kui panustab ka järjepidevalt spordivaldkonnas ning usun, et tema innustus toetab paljusid sportlasi ja treenereid.”

“Eesti Kristliku Nelipühi Kirikuna on meil hea meel kinnitada ja tunnustada spordikaplani kutsumust. Eestis on vajalik järjepidevalt toetada erinevaid töövaldkondi ka väljaspool kirikut ning spordikaplani töö on rohkete võimalustega,” leiab Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop Alur Õunpuu.

Nikolai Rütkinen on kristlane 1992. aastast, EKNK ordineeritud pastor, tegutsedes Lasnamäe ja Pärnu vene koguduses. Ta on tegelenud võrkpalliga, viimased kaheksa aastat mänginud lauatennist ja on abitreener Maardu lauatenniseklubis. Sel sügisel läbis ta Ülemaailmse Spordikaplanite ühenduse rahvusvahelise koolituse, mis pakub vajalikke aluspõhimõtteid spordikaplanina tegutsemiseks.

Spordikaplan on vabatahtlik hingehoidja, kes pakub sportlasele, spordimeeskonnale või spordiklubile igakülgset toetust lähtuvalt inimese või organisatsiooni vajadustest. Ta austab inimeste usuvabadust ning tema tegevus lähtub eeldusest, et vaimselt, hingeliselt ja füüsiliselt tasakaalus inimene saavutab paremaid tulemusi.

Eesti Kristlik Nelipühi Kirik  on Eesti Kirikute Nõukogu liige.

Lisainfo:

Elina Kivinukk

Eesti spordikaplanaadi eestvedaja 

+372 5133607 

spordikaplan@spordikaplan.ee

Related

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *