Minu jaoks on Pekingi olümpiamängud olnud üks elamusterohkeim spordisündmus viimasel ajal. Eks selleks on mitmeid põhjuseid. Viibisin ise mõned aastad tagasi Pekingis ja juba siis oli sealkandis olümpiahõngu tunda. Tundsin erilist tänulikkust, et võistlused toimusid ja paistis täitsa sarnane koroonaeelsele ajale. Kindlasti puudutas mind kui iluuisutamisfanaatikut trimetasidiinijuhtum. Ja sel korral jõudis minuni eriti ehedalt sportlaste kangelaslikkus – hoolimata raskustest, haigustest, ebaõiglusest suudab nii mõnigi sportlane anda endast üleloomulikult parima.
Rahvusvahelises spordikaplanite seltskonnas on kokku lepitud, et iga päev kell 10.42 võetakse aeg palvetamiseks spordiringkonna pärast. (Mul on selleks ajaks enamasti olnud kaks spordiala juba vaadatud.) Minulgi on igal hommikul olnud meeldetuletus: „Palveta sportlaste, treenerite, tugimeeskonna, korraldajate ja ajakirjanike pärast.“ Usun, et palvel on mõju, olen seda ise isiklikult kogenud, ja näinud, et see puudutab inimesi.
Lisaks aga soovisin Eesti sportlastele mõeldes midagi veel pakkuda. Inspireerituna Eesti sportlaste vägitegudest tegin töölehed. Sidusin nendesse kokku kaks enda väärtustepaketti, kristlikud veendumused ja positiivse psühholoogia, viidates seejuures erinevatele talispordialadele. Töölehti võib kasutada küsimustena või kirjutamisülesannetena.
Peamine idee töölehtede juures on toetuse pakkumine – eelkõige iseendale, et olla enda suhtes mõistev, teha ruumi enese tunnustamisele, isegi kui midagi on jäänud kripeldama (see on üldinimlik, et kripeldab). Igal töölehel on ka väike palve tekst või temaatiline tsitaat – ikka selleks, et julgustada ja toetada.
Siin siis neli töölehte, kus on viiteid nii erinevatele talialadele, enesehoolivusele kui ka iluuisutaja Kiira Korpile:
- Pane endale medal kaela ehk kirjuta endale fännikiri
- Kiss & Cry ehk kuidas sul päriselt läheb
- Viiest viis ehk sõnasta enda kriitiline sisekõne positiivseks
- Tribüünilt tunnustust ehk avalda tänu enda kaasteelistele
Mõned ideed töölehtede juures korduvad ka siin blogis, nt kuidas avaldada tänu ja kuidas toime tulla olümpiajärgse tühjusega https://spordikaplan.ee/blogi/igal-medalil-on-kaks-kulge/.
One Reply to “Pekingist, positiivselt ja töölehtedega”