Vaimse tervise toetamiseks

Ekskursioon kodulehtedel, mis pakuvad nõu ja tuge vaimse tervise valdkonnas sportlastele.

Kõigepealt: kui tunned, et vajad enda vaimse tervise osas kohest abi, ära kõhkle, et pöörduda Peaasi.ee nõustajate poole. Kui tegemist on lausa pakilise murega, siis helista:

  • Lasteabi: 116111 (24h)
  • Ohvriabi telefon 116 006 (24h)
  • Hingehoiu telefon 116 123 (24h)
  • Eluliin: 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-07)
  • Kiirabi: 112 (24h)

Keskkonnas Online MSW Programs pakutakse 45 keskkonda, mis aitavad sportlasi nende vaimse tervise väljakutsetes. Tegin väikse ekskursiooni ja toon välja huvitavamad leiud (paraku on sisu enamasti inglise keeles), mis on Eesti sportlasele asjakohasem.

Nii leiab toreda veebinari, mille korraldas ADAA (The Anxiety & Depression Association of America) Managing Stress in Sports: Quieting the Mind and the Body.

Hea ülevaatlik leht on Recognize to Recover, mis keskendub USA jalgpallurite heaolule, aga lehe sisu on väga selge.

Jooksjatele keskenduv Road Runners Club of America on koondanud vaimse tervise nõuandeid.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee algatusel on loodud keskkond Athlete365, kus lehel Mentally Fit on toodud kümneid videosoovitusi, intervjuusid ja nõuandeid. Erileht on pühendatud Covid-19 olukorrale.

The Players Tribune jagab sportlaste ausaid lugusid nende enda vaimse tervise väljakutsetest.

Organisatsioon National Alliance on Mental Illness on vaimse tervise teema häbimärgistamise märkamiseks koostanud hulk videosid, üks neist ka spordivaldkonnas. Hea vaatamine.

USA Olümpia- ja Paralümpiakomitee on väga teadlik riskidest, mis võivad sportlastel tekkida seoses Covid-19 olukorraga ning mis võib sportlastel saabuvatel olümpiamängudel ees seista. Nende vaimse tervise teemalisel erilehel on vaimse tervise teemal nii konkreetseid soovitusi kui julgustavaid kogemuslugusid.

Michigani Ülikooli Athletes Connected on kokku pannud muljetavaldava kogumiku teemasid ja soovitusi.

USA ülikoolisportlaste eest seisev organisatsioon NCAA on välja andnud põhjaliku juhise vaimse tervise peamistest väljakutsetest võttes arvesse nii sportlaste kui ka äsjaste tudengite igapäevaelu.

Related

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *