Aastale 2021 tagasi vaadates

Mulle tundub, et spordikaplanaadi mõttes oli 2021 esimene “päris” aasta. Kui enne oli tegu pigem piloodiga, kus võis proovida, kas selline idee toimib, siis 2021. aasta pakkus mitmeid võimalusi kaplanaadi rakendamiseks.

Siit võib vaadata eestikeelset kokkuvõtet.

Siit võib vaadata ingliskeelset kokkuvõtet – year 2021 in English.

Mida 2021 pakkus?

Võimalik, et suurim muutus oligi seoses ringkondadega – kui 2020. aastal oli pigem uudishimu kristlaskonna poolt, siis 2021. aastal tundus, et ka spordiringkond oli rohkem võimalustele avatud.

Tekkis mitmeid püsivamaid kontakte sportlastega, et kaplanina toetada. Ühe sportlasega on toimunud regulaarsed kohtumised pea pool aastat (alates juulikuust) – sedalaadi individuaalsed kohtumised on üks viis, kuidas ka mitmetes teistes Euroopa riikides spordikaplanid tegutsevad.

Kindlasti tasub välja tuua ka toetust Eesti olümpiasportlastele, mida Eesti Olümpiakomitee võimaldas – loodan, et samalaadset toetust saab ka edaspidi pakkuda, nii et sportlased ja ka laiem ringkond harjub selle võimalusega.

Kuidas uuele aastale vastu minna?

Näen spordikaplanaadi arenguid kahes suunas. Kavatsen uurida võimalusi, et alustada mõne sporditiimi juures kaplanina tegutsemist. See võib olla ka lühiajalisem koostöö mõne noortekoondisega, kuid minu hinnangul oleks oluline proovida, kuidas kaplani toetus just Eesti kontekstis tiimi juures toimiks.

Jätkuvalt näen, et spordikaplanina saan panustada spordi turvalisemasse ja nö pehmemasse poolde – tegelda ennetusega, noorsportlastega, pakkuda blogis praktilisi soovitusi, ilmselt jätkub ka töölehtede arendamine.

Kuna need töölehed hakkasid riiulile kuhjuma, mõtlesin neid hoopis jagada ning nende valmimisele saab kaasa elada Buy Me a Coffee kaudu. Pool tulust läheb spordikaplanaadi arendamisele.

Related

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *