Kaks ühes – kaplan ja piloot

Märtsikuust juunikuu keskpaigani on aset leidmas Eestis ainulaadne projekt: spordikaplan pakub JK Volta klubi noorsportlastele, treeneritele ja lapsevanematele igakülgset toetust, rõhutades nii füüsilist, psühholoogilist kui vajadusel ka hingehoidlikku poolt. Tegemist on pilootprojektiga, mille eesmärgiks on kaardistada võimalusi, kuidas spordikaplan saab Eestis spordiklubis kaasa aidata. Spordikaplan teenib eelkõige enda kohaloluga. Nii on JK Volta spordikaplan olnud mitmetel turniiridel kohapeal, vaadelnud treeninguid, osalenud koosolekutel, pakkunud võimalust individuaalseteks kohtumisteks nii treenerite kui lapsevanematega. Kaplani eestvedamisel tähistati jalgpalliklubis ülestõusmispühi.

Spordipsühholoogi taustaga on olnud võimalik jõudumööda panustada nii treenerite kui noorsportlaste heaolusse laiemalt. Valminud on mitmeid materjale ja suuniseid, kuidas lapsevanem saab enda last spordis toetada, samuti treeneritele suuniseid enesearengus.

Veel juuni keskpaigani on plaanis jätkuvalt külastada treeninguid, osaleda emadepäeva turniiril ning pakkuda treeneritele ja lapsevanematele kohtumisi, märkamisi, toetust.

Pilootprojekti lõppedes tekib siia ka üksikasjalikum ülevaade tegevustest.

Related

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *