Filmis „Sound of Metal“ tuleb sealsel filmikangelasel harjuda uue olukorraga – ta on jäänud kurdiks ega kuule enam kunagi helisid endiselt ega saa tegelda oma kutsumuse muusikaga. Raviprogrammis, kus ta peab enda uue identiteediga lepitust otsima, on igahommikune osa pidada päevikut – kirjutada üles kõik enda mõtted, mis tekivad. Iga päeva alguses tuleb võtta tass kohvi, sõõrik ja minna tuppa, kus on ainult tool, laud, kaustik, kirjutusvahend ja sinu mõtted. See võib olla üsna hirmutav ja valus kogemus ning filmis läks esimene päev lihtsalt sõõriku peksmisele. Ometi on päeviku pidamine üks tõenduspõhine võte, kuidas vaimset tervist hoida. Eriti olukordades, mis on uued, ootamatud või ka üksildased.
Mõeldes Eesti olümpiasportlastele, nendele kaasa elades ja ka palves meeles pidades, olen soovinud kuidagi omal moel toetada. Nii olen valmistanud töölehed, mis aitavad päeviku vormis enda mõtteid märgata ja neid kirja panna. (Loodan, et kohvi ja sõõriku pakuvad korraldajad.) Töölehti on kaks: üks, nö olümpomeeter, on pigem järje pidamiseks, kuidas parajasti läheb. Vahel võib sellestki abi olla, kui märgata, et täna on palju parem päev kui eile, sest uni oli kvaliteetsem.
Teine tööleht, olümpomemo, on pigem vabas vormis kirjutamine ja lause algused on vaid suuniseks rõhutades tugevusi ja positiivset. Seda võib printida lehtedena välja või täita arvutis PDFina. Lehele on lisatud kaks tsitaati, millest üks toetab pigem üldiselt, ja teine on mõeldud nendele, kes on Piiblit lugenud. Soovin kõigile Eesti olümpiasportlastele ja tugipersonalile jaksu, et olümpiaväljakutsetes hästi toime tulla. Pean teid meeles ja keerulisel hetkel võib mulle kirjutada spordikaplan@spordikaplan.ee.
Lisan siia failid eri vormides:
One Reply to “Olümpiasportlastele mõeldes”